Dziś koncentrujemy się na tym, co konsumujemy – wybieramy produkty coraz mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej też poszukuje się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje gruntownie odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Często zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie lepiej. Doskonałym przykładem słusznego artykuły jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach wybitnie wielokrotnie a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

pasztet warzywny z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej osób lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do powszedniego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiej przyczyny? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to gruntownie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bowiem są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej aniżeli sztampową, znaną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu ale jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są w rzeczy samej fajne. Z jakiego powodu jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma nadzwyczaj dużo przydatnych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt lub trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj należytym źródłem wybitnie wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza bo również witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a również dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To kapitalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niezwykle odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz bezsprzecznie dla dzieci, jakim wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niezmiernie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik rzadko spotykany w następstwie tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.