Coraz to częściej mówi się obecnie o konieczności realizowania fizjoterapii urologicznej u pań, które rodziły i tych, jakie mają kłopoty z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się bowiem, że dużo kobiet w przeróżnym wieku ma kłopoty z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w przeróżny sposób. Jest to pokaźny problem, o którym niemniej jednak wiele pań boi czy też wstydzi się mówić.

męskie mięśnie kegla

Coraz to częściej jednak panie asystują w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z dzisiejszym nastawieniem ginekologów położników, którzy informują je na ten temat i podkreślają taką możliwość. Dzięki właściwej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej i miłej atmosferze, stosunkowo błyskawicznie można odzyskać sprawność. Także kobiety, które rodziły poprzez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u dam?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia lub też biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    kłopoty seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub też przygotowanie się do takich zabiegów.
Kłopot ten dotyczy w głównej mierze kobiet oraz to one przeważnie pojawiają się w takich gabinetach. Co poniektórzy panowie również powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wskaże odpowiednie ćwiczenia dna miednicy. W przypadku mężczyzn niezwykle częstym objawem pojawiającego się kłopotu są problemy z erekcją oraz życiem erotycznym. Mężczyźni bardzo nieraz błędnie interpretują takie objawy.
Na kłopoty z mięśniami dna miednicy są też narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to przyczyna do wstydu. Najpoprawniej udać się w takiej sytuacji do doktora pierwszego kontaktu, jaki ma obowiązek wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
W jaki sposób wygląda taka fizjoterapia? W szczególe, są to przeróżnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, ale również ćwiczenia oddechowe. Bardzo istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, chociażby przybieranej podczas załatwiania pragnień fizjologicznych. Takie spotkania to jednakże też rozmowa i możliwość opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, jakie miały okazję korzystać z takich treningów przyznaje, że dosyć prędko wolno dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają niemniej jednak kobiety po paru porodach siłami natury. Bardzo nieraz dochodzi u nich bowiem do przesunięcia się narządów, co powoduje istotny dyskomfort i ból. Odpowiednie ćwiczenia są w stanie spowodować, że organy stopniowo wracają na swoje miejsce.